Connect with us

Európai Parlament

MINDEN HIÁBA? A szankciók nem különösen aggasztják az oroszokat

Avatar photo

Közzétéve:

a megjelenés dátuma:

MINDEN HIÁBA? A szankciók nem különösen aggasztják az oroszokat
Cikk meghallgatása

Davor Štern volt horvát gazdasági miniszter, energetikai tanácsadó az N1-es televízió műsorában elemezte a szankciók hatását az orosz gazdaságra. Štern kezdetben a kőolajiparban tűnt ki, volt az INA menedzsmentjének a vezetője, korábban pedig a cég moszkvai irodáját vezette. Jelenleg Horvátország egyik leggazdagabb emberének számít.


Könyvek kedvezménnyel
A BALK nem kalapozik, csak annyit kérünk tőled, hogy könyvet rajtunk keresztül vásárolj! Te kedvezményt kapsz, és mi is jól járunk.

Könyvek kedvezménnyel, kattints ide!

Ezek nem ENSZ-szankciók

Štern véleménye szerint a szankciók hatása nem aggasztja különösebben az oroszokat, mivel nem globális intézkedésekről van szó, hanem a fejlett országok által bevezetett tilalmakról.

– Ezek nem ENSZ-szankciók, amelyeket az össze aláíró ország kénytelen betartani

– figyelmeztetett a horvát gazdasági szakember.

– Minden bizonnyal kárt okoznak nekik, de miután nem foglalják magukba sem a Távol- Keletet, sem Indiát, sem Kínát, hatásuk közel sem lesz akkora, hogy bármilyen kompromisszumra kényszerítse Oroszországot

– jegyezte meg Štern, aki azt is kifejtette, hogy az Európai Unión belül nincs valódi egység, a tagországok ugyanis elsősorban saját érdekeiket helyezik előtérbe.

A volt miniszter szerint Horvátország ebből a konfliktusból azt a tanulságot vonhatja le, hogy az energiaellátás terén függetlenné kell válnia, amihez megvannak a megfelelő tartalékai, ám eddig a kisebb ellenás, vagyis az olcsó orosz gáz irányába haladt.

Történelmi sérelmek

Az európai parlament képviselőinek tapsa, amely Volodimir Zelenszkij keddi beszéde után hangzott el, számára nem tűnik meggyőzőnek.

– Amikor Horvátországot megtámadták, nem volt sehol senki, senki sem tapsolt, magunkra voltunk hagyatva

– mondta Štern, aki hozzátette, hogy amikor az uniós csatlakozási tárgyalásokat vezette, Horvátországot 7 évre szóló embargóval sújtották a munkaerőpiaci belépés terén, „most viszont valamilyen gyorsított csatlakozást emlegetnek Ukrajna kapcsán”.

– Én támogatom Ukrajnát, de zavar az Európai unió kettős mércéje

– mondta Štern, aki itt esetleg arra is célozhatott volna, hogy a horvát függetlenség 1991-es kikiáltása után az ENSZ Biztonsági Tanácsa fegyverembargót vezetett be Horvátországgal szemben, most viszont ömlik a fegyver Ukrajnába.

Az olvasás folytatása

Könyvek kedvezménnyel


A BALKÁN RITMUSA

További rádiók

Meteorológia



QR Code

A cikk küldése GMail segítségével


Ehhez kattints ide

B.A. Balkanac

Balkanac

B.A. BALKANAC ÚJ KÖNYVE

Sakk

Facebook

Magyarország

Románia

Könyvek kedvezménnyel

Szlovákia

Szerbia

Horvátország

Bosznia-Hercegovina

7 X 7