Connect with us

Európai Parlament

Nem elég, hogy az idegeinket rongálják, most már az életünkre is törnek

Az Európai Parlament szeptember 19-én elsöprő többséggel (425 szavazattal, 131 ellenszavazat és 63 tartózkodás mellett) támogatott egy állásfoglalást. Ennek értelmében az EP támogatja az Ukrajnát érintő korlátozások feloldását, és a nyugati fegyverekkel végzett mélységi támadások engedélyezését kéri. Úgy tűnik azonban, hogy közben az Egyesült Államok is felfogta a helyzet súlyosságát, mert a nyugati fegyverek mélységi bevetése a jelek szerint lekerült a terítékről. Biden nem írt alá semmit, és úgy néz ki, az ukránokat ezen a téren magukra hagyják. A New York Timesben ma már több olyan cikk is megjelent, amely ezt a lehetőséget vetíti elő

Avatar photo

Közzétéve:

a megjelenés dátuma:

Rosszabb, mint a pestis! Vlagyimir Putyin orosz elnök figyelmeztette a Nyugatot, hogy Oroszország atomfegyvereket is bevethet, ha hagyományos rakétákkal támadják, és hogy Moszkva közös támadásnak tekintene minden olyan támadást, amelyet egy atomhatalom támogat
Rosszabb, mint a pestis! Vlagyimir Putyin orosz elnök figyelmeztette a Nyugatot, hogy Oroszország atomfegyvereket is bevethet, ha hagyományos rakétákkal támadják, és hogy Moszkva közös támadásnak tekintene minden olyan támadást, amelyet egy atomhatalom támogat
Cikk meghallgatása

E napsütötte hétvégén, ígéretemhez híven, az intenzív agymosás áldozataival, az Európai Parlament képviselőivel foglalkozom, nem lehet ugyanis másként magyarázni azt, hogy teljesen normális emberek, de amint bekerülnek az Európai Parlamentnek nevezett homokozóba, egyik napról a másikra elveszítik a kapcsolatukat a realitásokkal. Nyilván, valahol az alagsorban egy nagy teljesítményű agymosó berendezés rejtőzik, és a bizonyítékok egyre sokasodnak. Mondjuk a tartósan odaerősített műanyag üvegkupak szágája is erre utal. Ez garantáltan nem menti meg a környezetet, de ugyanakkor gutaütés-hullámot vált ki kontinens szerte a feldühödött polgárok körében, tovább terhelve az egészségügyi rendszert. Viszont amit a hölgyek, urak és esetlegesen nemileg bizonytalan teremtmények műveltek a múlt csütörtökön, annak fele sem tréfa, még akkor sem, ha ők nincsenek tisztában vele, hogy mi forog kockán.

Kölcsönösen biztosított megsemmisítés

A mai, magukat mindenféle nemzedéknek tituláló gyerkőcök, nyilván nagyon boomer dolognak tartják az emberiséget a hidegháborún átsegítő MAD (Mutually Assured Destruction) elvét. Ennek lényege, hogy az atomháború csak egy módon végződhet, az emberiség teljes megsemmisülésével.

A huszadik században néhányszor ott táncoltunk a penge élén, hogy aztán rendre győzzön a józan ész, még ha fogcsikorgatva is. Aztán a Szovjetunió szétesésével, egy ideig úgy tűnt, hogy az USA, illetve a kollektív Nyugatnak nevezett birodalma győzedelmeskedett.

Hogyan kell az Európai Parlamentben szavazni?

Panayiotou Fidias ciprusi képviselő megmutatja, hogy miként kell az Európai Parlamentben szavazni, mármint ami ennek a technikai részét illeti.

Francis Fukuyama meghirdette a történelem végét, a MAD-doktrína pedig valahogy kivonult a köztudatból. Pedig az atomfegyverek nem mentek sehová, sőt időközben az exkluzív klub bővült Indiával, Pakisztánnal, Észak-Koreával és Izraellel, bár ez utóbbit hivatalosan sohasem erősítették meg. No meg esetleg Iránnal.

Ha már gyorstalpaló történelem-tanfolyamot tartunk, megemlítjük majd minden mai gondunk-bajunk kútfejét, a Wolfowitz-doktrínát, amely a 90-es évek elején fogalmazódott meg az Egyesült Államokban. Ennek veleje, hogy azt kell az USA katonai és politikai küldetésének tekinteni, hogy ellensúlyozza egy ellenséges szuperhatalom megjelenését Nyugat-Európában, Ázsiában vagy a volt Szovjetunióban.

A potenciálisan ellenséges szuperhatalmak között szerepelt az EU is. A gondolkodásra hajlamos olvasók akár arra is rájöhetnek, miért kellett felrobbantani az Északi Áramlatot, illetve belehajszolni Oroszországot ebbe a mészárszékbe torkolló csúf kis háborúba. Ez a feláldozható ukránok fogytával, úgy tűnik, most már lassan a végét járja.

Ám időközben a világ jóval veszélyesebb helyé vált, mint ezelőtt. Nem csak jelentéktelen firkászok állítják ezt, hanem többek között Annie Jacobsen “Nuclear War: A Scenario” című könyve is erre figyelmeztet.

A Politico szemlézte is ezt az írást, amely szerint egy nukleáris katasztrófa bármelyik pillanatban bekövetkezhet, ami miatt mintegy 5 milliárd ember halna meg 72 perc alatt.

Az EP mindannyiunk életére tört

Szerdán, amikor elhatároztam, hogy erről írok, még nem volt világos, hogyan oldjam meg, hogy ne soroljanak be az összeesküvés-elméletek felkent papjainak sorába. Azonban időközben az oroszok is felvázolták a helyzetet.

Az Európai Parlament szeptember 19-én elsöprő többséggel (425 szavazattal, 131 ellenszavazat és 63 tartózkodás mellett) támogatott egy állásfoglalást. Ennek értelmében, a jelenlegi korlátozások feloldása nélkül Ukrajna nem tudja teljes mértékben gyakorolni az önvédelemhez való jogát. Ezért az EP támogatja ezen korlátozások feloldását, és a nyugati fegyverekkel végzett mélységi támadások engedélyezését kéri.

A részletekben rejlő ördögöt valamiért senki sem írja le közérthetően.

Jön a Satan 2?

A “Sarmat” nevű orosz interkontinentális ballisztikus rakéta (amit Nyugaton “Satan 2”-ként ismernek) több robbanófejet képes hordozni, beleértve nukleáris robbanófejeket is. Általában 10-15 különálló robbanófejjel (MIRV – több önállóan célba irányítható visszatérő egység) van felszerelve, amelyek a rakéta központi magjától elválnak és különböző célpontokat érnek el.

A robbanófejek ereje 150 és 300 kilotonna között lehet. Ez azt jelenti, hogy egy-egy robbanófej ereje önmagában is többszöröse lehet a Hirosimára ledobott atombombáénak, ami 15-25 kilotonna volt.

Az alábbi kisfilm illusztráció, lehet, hogy túlságosan is triviális, viszont legalább tudjuk, hogy esetleg mit pottyanthatnak a fejünkre. Forrás: TikTok

A film illusztráció, lehet, hogy túlzottan is közérthető. Forrás: TikTok

Még előre annyit érdemes megjegyezni, hogy a szavazás során résztvevő hölgyek és urak mind NATO tagállamokból kerültek ki. Számukra nem titok, hogy a kérdéses fegyverrendszerek, például az ATACMS rakéták vagy a StormShadow rakéták, kizárólag amerikai katonai GPS hálózat és célcsomag alapján működnek.

A célcsomag egy szuper titkos információcsomag, amely meghatározza az útvonalat és a célpont koordinátáit. Ezekhez az adatokat csak a NATO és az amerikai katonai személyzet férhet hozzá. Az ukránok ugyan megnyomják a gombot, de ez lényegtelen.

Az oroszok erre válaszul hivatalosan is megváltoztatták a nukleáris fegyverek alkalmazásának doktrínáját. Most már ha egy nem nukleáris hatalom végez támadást Oroszország ellen egy nukleáris hatalom támogatásával, az Orosz Föderáció nukleáris választ adhat.

Vjacseszlav Vologyin, az orosz parlament elnöke figyelmeztette a brüsszeli politikusokat, hogy a Szarmat hadászati rakéta mindössze 3 perc 20 másodperc alatt érné el Brüsszelt.

Úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok is felfogta az üzenetet, mert a nyugati fegyverek mélységi bevetése időközben lekerült a terítékről. Biden nem írt alá semmit, és úgy néz ki, hogy az ukránokat ezen a téren magukra hagyják. A New York Timesben ma már több olyan cikk is megjelent, amely ezt a lehetőséget vetíti elő.

Az olvasás folytatása


Meteorológia



QR Code

A cikk küldése GMail segítségével


Ehhez kattints ide

Facebook

B.A. Balkanac

Balkanac

Magyarország

Románia

Szlovákia

Cukorkabolt

7 X 7

×

Kövess minket a Facebookon!