Szerbia
Aleksandar Vulin: Nem az Európai Unióban van Szerbia helye

Aleksandar Vulin szerb belügyminiszter kijelentette, hogy Szerbiának nem az Európai Unióban van a helye, és ezt minél előbb felismeri az ország, annál jobban jár. A kormánypárti Novostinak adott terjedelmes interjújában a „szerb világ” propagálójának számító Vulin úgy fogalmazott, hogy az Európai Uniónak nevezett szövetség a múlté, a politikai függetlenség elvesztésével ugyanis az EU-tagországok államok helyett területekké váltak.
Könyvek kedvezménnyelA BALK nem kalapozik, csak annyit kérünk tőled, hogy könyvet rajtunk keresztül vásárolj! Te kedvezményt kapsz, és mi is jól járunk. Könyvek kedvezménnyel, kattints ide!
Őrült zsarolás
Aleksandar Vulin szerint a politikai függetlenség elvesztésével az Európai Unió tagállamai kezdik elveszíteni gazdasági erejüket, ami az EU vonzerejének számított.
– Nagy- Britannia EU-ból való kilépésével az unió olyan országok klubjává vált, amelyek Sztálingrád alatt legalább egy hadosztállyal rendelkeztek, és most is ilyen politikát folytatnak
– jelentette ki Vulin, aki nem az első, aki előhúzza Sztálingrádot, mint „politikai metaforát”. Korábban Aleksandar Vučić szerb államfő az általa generált „félelemkeltési hisztéria” során beszélt arról, hogy az „új sztálingrádi csata” hamarosan megtörténik, és gyorsabban sor kerül rá, mint azt bárki gondolná.
Kapcsolódó cikk
SZÉLSŐJOBB: Egy szerb szellembokszoló & társa ellenőrzi az oroszok által szervezett referendumot
Sztálingrád felemlegetése részükről azonban nem eredeti ötlet, Vulin és Vučić ugyanis azt követően vette elő ezt a metaforát, hogy az a szerb szélsőjobb képviselői, Miša Vacić és Ivan Ivanović, részt vett az Oroszország által nemrég szervezett népszavazási bohózat „ellenőrzésében”, és több fotót is posztolt az interneten Volgográdból, azaz az egykori Sztálingrádból. Könnyen elképzelhető, hogy a szerb államfő és „hűséges belügyminisztere” az interneten szemmel tartja az említett két oroszbarát & „tűrhetetlenül nacionalista” figurát, és „elirigyelték tőlük” Sztálingrádot, mint metaforát.
– Nem az a kérdés, hogy akarunk-e csatlakozni az Európai Unióhoz, hanem az, hogy az EU akarja-e Szerbiát. Abból az őrült zsarolásból ítélve, aminek Koszovó elismerésével, a boszniai Szerb Köztársaság felszámolásával és az Oroszországgal szembeni szankciók bevezetésével kapcsolatban kitesznek bennünket, nem akarnak minket
– mondta Vulin, aki hangsúlyozta, hogy az Oroszországgal való barátság a legfontosabb, mert anélkül Szerbia fizikai léte kerül veszélybe.
Barátok és ellenségek
Aleksandar Vulin az interjú során ellenségként emlegette a Nyugatot, beleértve ebbe az Európai Uniót is.
– Mennyire tisztelnének bennünket a barátaink, ha látnák, hogy az ellenség ereje előtt állva figyelmen kívül hagyjuk saját érdekeinket? Ki küzdene értünk, ha úgy döntenénk, hogy nem harcolunk saját magunkért?
– tette fel a kérdést Vulin, aki szerint „ha az asztalnál nincs ott Oroszország, akkor nincs ott Szerbia sem”.
– Senki sem gyűlölte Szerbiát, aki Oroszországot szerette, de viszont mindenki, aki utálta Oroszországot, utálta Szerbiát is. Szerbia jövőjét az Oroszországgal, Kínával és a más, minket zsarolás és feltételek nélkül elfogadó szabad országokkal fenntartott kapcsolatok jelentik
– mondta Vulin, aki nem hisz abban a német és francia ígéretben, hogy Szerbiának jelentős gazdasági haszna származik és gyorsított eljárással kerülhet be az Európai Unióba, ha nem akadályozza Koszovó, vagyis a Novosti megfogalmazása szerint Pristina felvételét az ENSZ-be és más nemzetközi szervezetbe.
– Tényleg azt hiszi, hogy a horvátok minden egyéb feltétel nélkül megszavazzák Szerbia uniós csatlakozását?
– tette fel a költői, vagyis inkább a „vulini kérdést” a szerb belügyminiszter, aki a koszovói miniszterelnököt is kiosztotta a rá jellemző nem igen „disztingvált modorban”.
– Kurti egy gyáva alak, ezért félelmeit olyan döntésekkel leplezi, amelyek erőszakot váltanak ki. És igen, teljesen biztos vagyok abban, hogy a szkipetárok megpróbálják erőszakkal elfoglalni Koszovó északi részét
– mondta Vulin a szerb szóhasználatban lekicsinylő „szkipetár” kifejezést használva a koszovói albánokra, akiket arra kért, hogy tartózkodjanak az erőszaktól, merthogy szavai szerint a szerbek „majdnem mindent” meg fognak tenni a békéért, ami értelmezése szerint nyilván azt jelenti, hogy a felelősség mindenért és bármiért a koszovói albánokat terheli. Vulin arról is beszélt, hogy Szerbia miért akarja kívül tartani Koszovót az Interpolon.
– Képzelje csak el, hogy mi lesz, ha egy kábítószer-klánok által irányított terület hozzáférhet a kábítószerbandák elleni akciókról szóló információkhoz, és képzelje el, hogy mi történne, ha Pristina elfogatóparancsokat adhatna ki, így nem lenne egyetlen szerb sem, aki nyugodtan elhagyhatná Szerbiát
– nyilatkozta Aleksandar Vulin, aki szerint azonban a szponzorai a tagság irányba lökdösik Koszovót, ám ezt Szerbia a barátaival együttműködve egyelőre sikeresen megakadályozta.
A szerb kormánypárti Novostinak adott interjút mindenképpen az motiválta, hogy a végéhez közeledik a szerb miniszteri névsor összeállítása, az előrejelzések szerint október 27-én megalakul az új szerb kormány. Vulin nagyon szeretne bennmaradni a kabinetben, és lehetőleg a belügyminiszteri poszton, aminek érdekében mindent meg is tesz a baráti média segítségével, nemrégiben például interjút adott a Pink Televíziónak, természetesen hasonló tartalommal.

- Szerbia6 nap telt el azóta
Terrorizmus miatt feljelentették a szerb elnököt és a Szerb Haladó Pártot
- Horvátország4 nap telt el azóta
Magyar-szerb katonai szövetség? Remélem, nem
- Szerbia4 nap telt el azóta
SZERB KURIR: Szerb-magyar katonai szövetség, történelmi pillanat
- Szerbia3 nap telt el azóta
Vučić a niši események után: fasizmus hömpölyög az utcákon