Connect with us

Kábítószer

KÁBULAT: Annyi a drog, hogy nem tudják hova tenni

Avatar photo

Közzétéve:

A megjelenés dátuma

langok
play icon A cikk meghallgatása

A montenegrói kormány intézkedett a felhalmozódott kábítószer megsemmisítéséről, hogy legyen hely az újabb fogásokból származó drog elraktározására. Egyúttal döntött arról is, hogy létrehozzák a Korrupcióellenes Nemzeti Tanácsot.

A drog

A podgoricai kormány közleménye szerint meg kell semmisíteni az összes kábítószert, amelyet jogerős bírósági határozattal koboztak el.

Az intézkedés több mint két tonna kábítószerre vonatkozik, amelynek megsemmisítésére azért van szükség, hogy felszabaduljon a hely annak a nagy mennyiségű kábítószernek a tárolására, amely esetében az elkobzási eljárás még folyamatban van.

A kormányközleményben az olvasható, hogy a 2,1 tonna kábítószert a nikšići Javorak bútorgyár végzi, amely megfelelő kemencékkel rendelkezik a lefoglalt lefoglalt drogok feltüzelésére.

Montenegró a Balkánra, és a Balkánon keresztül a Kelet- Európába érkező, főleg latin-amerikai kábítószer egyik belépőkapuja. Az ENSZ Kábítószer-ellenőrzési és Bűnmegelőzési Hivatalának (UNODC) tavaly közzétett jelentése kimutatta, hogy a nyugat-balkáni bűnözői csoportok kulcsszerepet játszanak a globális kábítószerüzletekben.

A korrupció

A montenegrói kormány döntött arról is, hogy létrehozzák a Korrupcióellenes Nemzeti Tanácsot.

A testület fő feladata az lesz, hogy az Igazságügyi Minisztériummal együttműködve kidolgozza a korrupció elleni küzdelem stratégiáját, és az azt kísérő intézkedési terveket.

– A határozat előírja, hogy a Korrupcióellenes Nemzeti Tanács vezetője a miniszterelnök, helyettesének pedig a korrupcióellenes politika végrehajtásáért felelős tárca nélküli minisztert nevezik ki

– olvasható a közleményben, amiből az következik, hogy a kormány végzi a korrupciós ügyek feltárását, ami mellékesen szólva igencsak “fából vasparipa”.

A tanács tagjai között ráadásul nyolc kormánytag van (vagyis majdnem a fél kormány). A testület munkájába bevonják a Korrupciómegelőzési Ügynökség igazgatóját, a Nemzetbiztonsági Ügynökség igazgatóját, a Rendészeti Igazgatóság igazgatóját, a Felügyeleti Igazgatóság igazgatóját, az Adó- és Vámhivatal igazgatóját, a legfelsőbb államügyészt, a különleges államügyészt, a Legfelsőbb Bíróság elnökét, valamint az Állami Számvevőszék Szenátusának kinevezett tagját.

A tanács tevékenységében részt vesz még a gazdasági kamara elnöke, az Önkormányzatok Szövetségének képviselője, valamint három civil szervezet képviselője is.

Szép kis galeri, ami első ránézésre garantálja, hogy ne történjen semmi, illetve hogy a lényeg biztosan elsikkadjon. A testületben viszont nincs benne a montenegrói elnök, amire arra enged következtetni, hogy tovább növekedhet a feszültség a kormányfő és a mindenható államelnök között.

A BALK Hírlevele


Meteorológia

B.A. Balkanac

Balkanac

IN ENGLISH

Tíz nap legjava