Szerbia
SZERB KURIR: Szerb-magyar katonai szövetség, történelmi pillanat
Ez Szerbia megfelelő és arányos válasza az Albánia, Horvátország és a nemzetközileg el nem ismert Koszovó közötti memorandumra. Ennek értelme abban áll, hogy egy euroatlanti, demokratikus államra, Magyarországra támaszkodik

A kormányközeli szerb Kurir néhány órával ezelőtt arról számolt be, hogy eljött a „történelmi pillanat, a szerb–magyar katonai szövetség” létrehozásának ideje. A cikket teljes egészében közöljük, minden további kommentár nélkül, csatoljuk viszont hozzá zágrábi tudósítónk álláspontját.
Könyvek kedvezménnyelA BALK nem kalapozik, csak annyit kérünk tőled, hogy könyvet rajtunk keresztül vásárolj! Te kedvezményt kapsz, és mi is jól járunk. Könyvek kedvezménnyel, kattints ide!
A szerb Kurir cikke
SZERB–MAGYAR KATONAI SZÖVETSÉG: TÖRTÉNELMI PILLANAT!
Darko Obradović: Az első szövetség, amelyhez országunk 30 év semlegesség után csatlakozik!

Darko Obradović a Kurir internetes tévéjében (Forrás: Kurir)
Elemzők magyarázata szerint Szerbia Magyarország révén közvetve csatlakozik a közép-európai védelmi kezdeményezéshez.

Szerb–magyar vezérkari főnökök találkozója március 10-én Belgrádban, ahol Milan Mojsilović vezérezredes fogadta magyar kollégáját, Böröndi Gábor vezérezredest
Kapcsolódó cikk
Szerbia és Magyarország hamarosan katonai szövetséget alakítanak, és Aleksandar Vučić szerb elnök, valamint Orbán Viktor magyar miniszterelnök már komoly lépéseket tettek a szövetség megvalósítása érdekében – tudta meg exkluzív értesülésként a Kurir.
A hír kapcsán Darko Obradović elemző a Kurirnak elmondta, hogy a Szerbia és Magyarország közötti tervezett katonai szövetség több okból is történelmi pillanat, amelyek közül az egyik, hogy ez lesz az első katonai szövetség, amelyhez Szerbia csatlakozik 30 évnyi semlegesség után.
A Kurir nem hivatalos információi szerint ez Szerbia válasza arra a megállapodásra, amelyet néhány nappal ezelőtt Horvátország, Albánia és a nemzetközi jog szerint el nem ismert Koszovó írt alá a védelmi együttműködés területén.
Mivel Horvátország és Albánia NATO-tagok, Magyarország pedig szintén az Észak-atlanti Szövetség tagja, ezért lehetősége van hasonló kétoldalú megállapodást kötni olyan állammal, amely nem tagja a NATO-nak – ebben az esetben Szerbiával.
– Figyelembe véve a washingtoni változásokat is, Szerbia a déli és közép-európai térségre vonatkozó amerikai vezetésű koncepció részévé válik. Mivel Magyarország NATO- és EU-tag, ez a lépés mindenképpen pozitív politikai visszhangot kelt majd az euroatlanti közösségben. A szövetség logikus következménye a két ország közötti kapcsolatok fejlődésének, és jelenleg úgy tűnik, hogy egy átfogó katonai-politikai együttműködési platformként fog működni, amelynek pozitív gazdasági hatásai is lesznek. Magyarországon keresztül Szerbia közvetetten csatlakozik a közép-európai védelmi kezdeményezéshez
– magyarázta Obradović, majd hozzátette:
– Ez Szerbia megfelelő és arányos válasza az Albánia, Horvátország és a nemzetközileg el nem ismert Koszovó közötti memorandumra. Ennek értelme abban áll, hogy egy euroatlanti, demokratikus államra, Magyarországra támaszkodik
– írta internetes kiadásában a szerb kormányközeli Kurir.

- Románia6 nap telt el azóta
Öngólok, avagy ki menti meg a Mentsétek meg Romániát a dilletantizmustól?
- Horvátország7 nap telt el azóta
Decemberben jön a kötelező katonai szolgálat Horvátországban
- Bosznia7 nap telt el azóta
Újabb cég lobbizik Dodiknak az Egyesült Államokban
- Szerbia6 nap telt el azóta
Piszkos energia: Szerbia szénnel csinálja az áramot