Connect with us

Ausztria

SZEREPEK: Schwarzenegger szerint vér tapad az európai kezekhez

Közzétéve:

A megjelenés dátuma

SVARCI: Az osztrák származású amerikai színész és politikus Európát hibáztatja azért, mert orosz energiahordozókat vásárol, és nem "zöldül" eléggé
play icon A cikk meghallgatása
()
Olvasási idő: 2 perc

A neves hollywoodi színész, Arnold Schwarzenegger – aki később politikai szerepeket is vállalt – élesen bírálta a Nyugatot, különösen Európát az ukrajnai háborúhoz való hozzáállása miatt. Szerinte ukrán vér tapad az európai kezekhez, mert az Ó-kontinens még nem tért át a zöld technológiákra.

Az általa alapított osztrák klímacsúcsnak üzenve az ausztriai származású amerikai színész és politikus szemrehányást tett az európaiaknak, mert orosz energiahordozókat vásárolnak ahelyett, hogy “zöldülnének”.

– Mindannyian elszörnyedünk azoktól a képektől, amelyeket esténként látunk a hírekben. De legyünk őszinték önmagunkhoz!

– szólított fel rögtön az elején az emberek lelkiismeretére apellálva Schwarzenegger, alias Terminátor, aki egy matematikai egyenlet által, vagyis “képletesen szólva” magyarázta el az Ó-kontinens lakosságának, hogy mekkora felelősség nyomja a vállát, és mekkora bűn terheli a lelkét.

Számítása szerint Oroszország a háború első két hónapjában 1300 rakétát lőtt ki az ukrán városokra, ami szerinte 7,7 milliárd eurós költséget jelent.

– Ez sok

– állapította meg Schwarzenegger, aki egyúttal megjegyezte, hogy ez idő alatt Európa 44 milliárd eurót küldött Oroszországnak az energiahordozókért.

– Persze, az oroszok bosszankodnak, hogy katonáikat veszítenek, hogy jelentős mennyiségű fegyver, tank, repülő és mindenféle cucc megy veszendőbe, de azt mondják, hogy legalább nem kellett fizetnünk ezért a háborúért

– üzente alias Terminátor, aki hol az oroszok, hol az európaiak szerepébe képzelve magát azonnal fel is fedi, hogy szerinte ki finanszírozza az ukrajnai a háborút.

– Az európaiak küldik nekünk a pénzt, ők finanszírozzák a háborút. Akárhogy is veszed, véres a kezünk, mert mi finanszírozzuk a háborút

– igyekezett az európaiaknak kiosztani a bűnbak szerepét az osztrák származású amerikai színész & politikus.

– Le kell állnunk azzal, hogy hazudunk önmagunknak, mivel minden technológiai vívmány a rendelkezésünkre áll, hogy a fosszilis fűtőanyagot átadjuk a múltnak. Erkölcsi kötelességünk ezeket a technológiákat használni

– jelentette ki Schwarzenegger végül “igazi zöldnek” képzelve magát, akiből ezúttal leginkább az amerikai politikus jött elő, ők szeretnék ugyanis Európára, illetve az európaiakra kenni a felelősséget azért a háborúért, amelyben vastagon benne vannak.

Tetszett a cikk?

Osztályozd a csillagokkal!

Átlag: / 5. Szavazatok:

Ha tetszett ez a cikk,

kövess bennünket ezeken a csatornákon:

Sajnáljuk, hogy nem tetszett a cikk!

Segíts nekünk, hogy jobb cikkeket írjunk,

Ezért mondd el a kifogásod

Az olvasás folytatása




BALK könyvek Balkán

Románia

KÖLCSÖNÖS ZSAROLÁS: Ausztria nyomná a gázt, Románia behúzta a féket

Avatar photo

Közzététel:

a megjelenés dátuma

Írta

Románia Neptun
Egy környezetvédő csoport szerint abszurdum, hogy az éghajlati viszonyok összeomlásának ebben a kritikus szakaszában egyáltalán szóba jöhet egy új fosszilis tüzelőanyag-projekt - különösen egy olyan, mint a romániai Neptun Deep, amely csak az évtized végén, a tervek szerint 2027-ben kezdené meg a működését (Forrás: X-platform, Gastivists Network)
play icon A cikk meghallgatása
()
Olvasási idő: 3 perc

Minden egyes év vége felé visszatérő téma, hogy Bulgária és Románia mikor csatlakozhat a schengeni térséghez, illetve hogy egyes országok – ebben az esetben Ausztria és Hollandia – ezt meddig blokkolják még. Idén úgy tűnik, Románia eltökélt szándéka, hogy a “gazdasági diplomácia” segítségével megszüntesse az osztrák vétót, a román G4Media beszámolója szerint ugyanis Marcel Ciolacu román miniszterelnök elutasította az offshore törvény tisztázására vonatkozó osztrák kérést, amíg az osztrákok vétóznak a schengeni csatlakozást illetően.

Románia visszavág

A románok a jelek szerint már nem várnak az osztrákok jóindulatára, és felveszik a harcot az osztrákokkal, akik akadályozzák Románia csatlakozását a schengeni övezethez.

A hétfői kormányülésen Marcel Ciolacu miniszterelnök elutasította az OMV vezetőjének, Alfred Sternnek a kérését, hogy Románia tisztázza a fekete-tengeri gázról szóló offshore törvény egyik cikkelyét.

Ciolacu állítólag azt mondta az osztrák vállalat képviselőinek, hogy “ez egy legitim téma”, de most nem tud tárgyalni az offshore törvény módosításáról a Románia schengeni csatlakozásával szemben emelt osztrák vétót követően kialakult légkör miatt.

A kormányülés egyik résztvevője név nélkül úgy nyilatkozott a G4Mediának, hogy Marcel Ciolacu személyes közbenjárásra kérte az OMV vezetőit, akiknek a “gazdasági diplomácia eszközeivel” kellene elérniük Karl Nehammer osztrák kancellárnál, hogy változtassa meg álláspontját Románia schengeni csatlakozásával kapcsolatban.

A román hírportál forrása szerint Ciolacu a Horvátországgal szembeni pozitív diszkriminációra hivatkozott, aminek eredményeként Nehammer beleegyezett a horvátok schengeni csatlakozásba.

– Nem lehetünk álszentek. Nem mondhatjuk, hogy nincs semmi bajunk Romániával, és hogy a schengeni térség elavult. Ebben az esetben miért szavazta meg Ausztria tavaly Horvátország csatlakozását?

– kérdezte Marcel Ciolacu, aki azt javasolta az osztrák kancellárnak, hogy léptesse ki Ausztriát a schengeni övezetből, ha azt annyira elavultnak tartja.

Az osztrák kifogások

Az OMV már két évvel ezelőtt kilátásba helyezte, hogy kilép a Fekete-tengeri Neptun Deep projektből, ha a román kormány nem kezdeményezi az offshore-törvény módosítását, és ezáltal nem biztosít kedvezőbb feltételeket a befektetők számára.

– Románia földgáztermelésének növelése érdekében elengedhetetlen a Neptun mélységi peremvidék gázkészleteinek fejlesztése. Üdvözöljük a tengeri törvény módosításait, de számos pontosításra van szükség a hatóságok részéről. Ha minden előfeltétel teljesül, a végleges beruházási döntés várhatóan 2023 közepén születik meg

– jelentette ki Christina Verchere, az OMV Petrom vezérigazgatója két évvel ezelőtt, aki akkor azt is elmondta, hogy a PSD-PNL-UDMR koalíció által annak idején támogatott törvény javulást hozott ugyan, de a szabad piaci elvek érvényesítésének terén további tisztázásra van szükség.

roma onv

Marcel Ciolacu román miniszterelnök hétfőn megbeszélést folytatott az OMV vezérigazgatója, Alfred Stern által vezetett küldöttséggel a Neptun Deep projektről (Forrás: román kormány)

Az osztrákok a román offshore törvénynek azt a pontját szeretnék módosítani, amely kimondja, hogy a kormány “átmeneti ár- és értékesítési korlátozásokat vezethet be a Fekete-tengerből kitermelt gáz bizonyos mennyiségeire, de nem részletezi, hogy pontosan milyen feltételek mellett vezethetők be ezek a korlátozások.

Rossz az OMV megítélése Romániában

A román kormány a fekete-tengeri gázkitermeléssel kapcsolatos törvényi akadályokat most politikai nyomásgyakorlásként használja Ausztriával szemben a schengeni holtpontról történő elmozdulás érdekében.

A követeléssel a román miniszterelnök könnyen “populista vizekre tévedhet”, amikor zöld utat kér Bécstől Schengenre, és amikor ennek fejében zöld utat ígér a fekete-tengeri gázra, mindezt pedig azért teheti meg, mert Nehammer vétója miatt az osztrák cégnek rossz a megítélése Romániában.

Ráadásul az OMV panaszt nyújtott be a román állam ellen a párizsi Nemzetközi Választottbírósághoz a Fekete-tengerből származó gáz értékesítésére vonatkozó szabályozás miatt. Ezzel kapcsolatban Ciolacu arra kérte az osztrák cég vezetőit, hogy vonják vissza a panaszukat.

A párizsi Nemzetközi Választottbírósághoz benyújtott panasz a Romgaz Black Sea Limited ellen is irányul, amely az ExxonMobiltól megvásárolt Romgaz leányvállalat, és az OMV Petrommal együtt üzemelteti a fekete-tengeri gázmezőt.

Ha Bécs decemberben ismét Románia schengeni övezethez való csatlakozása ellen szavaz, akkor Bukarest az ügyet az Európai Unió Bírósága (EUB) elé viszi, azt remélve, hogy az Európai Tanács, az Európai Parlament és az Európai Bizottság is követi a példáját Ausztria megregulázása érdekében.

Tetszett a cikk?

Osztályozd a csillagokkal!

Átlag: / 5. Szavazatok:

Ha tetszett ez a cikk,

kövess bennünket ezeken a csatornákon:

Sajnáljuk, hogy nem tetszett a cikk!

Segíts nekünk, hogy jobb cikkeket írjunk,

Ezért mondd el a kifogásod

Az olvasás folytatása

KÖVETÉS

A BALK Hírlevele


Azonnali értesítés

Meteorológia

A szerző cikkei

Könyvek kedvezménnyel

B.A. Balkanac

Balkanac

in english

Könyvek kedvezménnyel

Tíz nap legjava