Európai Unió
Amikor vidámpark a világ, Habakuk próféta kérdései
Habakuk próféta kérdéseket tesz fel Istennek a világ igazságtalanságáról és a gonosz hatalmáról. Habakuk különösen azt kérdezi, miért engedi meg Isten, hogy a babilóniaiak elnyomják Izrael népét, és hogy a gonosz miért győzedelmeskedik

Az időszerű helyzetet nem hagyhatom szó nélkül. Szóval a hétvégén az történt, hogy – legalábbis a szappanreklámok szerint – Európa jövőjéről tanácskoztak. Londonban. Ahová meg volt hívva 13 EU tagország, az EB elnöke Ursula von der Pfizer (Leyen), António Costa az Európa Tanács elnöke, valamint Justin Trudeau, Kanada miniszterelnöke és Hakan Fidan török külügyminiszter. Meg persze a Trump/Vance kettőssel folytatott csörte által sokkhatásnak kitett Zelenszkij ukrán elnök.
Könyvek kedvezménnyelA BALK nem kalapozik, csak annyit kérünk tőled, hogy könyvet rajtunk keresztül vásárolj! Te kedvezményt kapsz, és mi is jól járunk. Könyvek kedvezménnyel, kattints ide!
Az EU maradék 14 tagállama nem ütötte meg a mércét, így nem nyilváníthatott véleményt a kontinens jövőjével kapcsolatban. Ám ez teljesen lényegtelen, mivel az egyértelműen gazda nélkül maradt globalisták nagy-britanniai összejövetele úgy zárult, ahogy szokott, azaz eredménytelenül.
Bár a hölgyek/urak valamiféle haderőfejlesztésről, hadiiparról beszéltek, egyértelmű, hogy illatos szellentésük sincs a témáról. Legrövidebben itt is az a helyzet, mint az orosz gázzal. Ha nincs orosz gáz, akkor nincs gáz, ha pedig nincs az Egyesült Államok által megtámogatott és vezényelt NATO, akkor katonaság sincs.
A hadiipar maradványai őrült nagyot kaszáltak, kaszálnak, de ez nagyon távol áll attól, hogy egy nagyszabású háború megvívását elméletileg is lehetővé tegye.

Ursula von der Pfeizer (Leyen) állítólag személyes, így titkos üzenetváltásokat folytatott Albert Bourlával, a Pfizer vezérigazgatójával a koronavírus elleni vakcinabeszerzésről (Forrás: Document.no)
Mindenféle nehézségek
Mint ezzel már néhányszor példálóztunk, a hadiipar komoly beszállító-láncokat feltételez, ezekhez meg a munkaerőn felül nyersanyag és energia szükségeltetik. Mondani sem kell, hogy e háromból Európában sem most, sem a közeljövőben nem áll elegendő rendelkezésre.
Továbblépve, ha valamilyen csoda folytán elérnénk odáig, hogy az európai hadiipar gyorsan és elfogadható áron le tudja gyártani a komolyabb háborúskodáshoz nélkülözhetetlen hadiianyagot, plusz a harisnyák, alsónadrágok, egyenruhák, bakancsok, stb. hegyeit, illetve a hadtáp valahogy meg tud birkózni a logisztikai nehézségekkel, amit 2-3 millió ember ellátása igényel, még mindig nem érkeztünk meg az emberanyag problémájához.
Ugyanis sem Keir Starmer, angol miniszterelnök, sem Emmanuel Macron, francia elnök valahogy nem vette számításba a hadseregek működésének alapjait. A szomorú igazság az az, hogy minden egyes puskával, egyéb gyilokkal felszerelt baka mögött legkevesebb 3, de inkább 4-5 főnyi kiszolgáló személyzet áll.

Zelenszkij 2,6 milliárd fontot kap Keir Starmertől a brit adófizetők pénzéből (Forrás: X paltform)
Ennek tükrében a büszke brit sereg, amely jelenleg körülbelül 75 ezer embert számlál, és ha megfeszül sem tud kiállítani 26 ezer embernél többet a harctérre. Az ukrán hadsereg a friss becslések szerint olyan 600-700 ezer embert tart fegyverben, az oroszok olyan 800-900 ezret, azzal, hogy nekik valahol még bujkál 10-15 hadosztálynyi frissen kiképzett, azonnal bevethető emberük.
Sorkatonaság nélkül nem fog menni
Hogy ne bonyolítsuk túlzottan az ábrát, Európában ott maradt ütőképesnek tekinthető hadsereg, ahol nem szüntették be a sorkötelezettséget. A kis, szuperprofi, világűri technológiával felszerelt hadseregek illúziója, az ukrajnai háború kirobbanása után, nagyon gyorsan összeomlott.
Mint ezt Sztálin elvtárs annak idején egy huncut kis mosoly kíséretében elmagyarázta, a mennyiség minőség a saját jogán. Vagy hogy számokat idézzünk: Finnországnak békeidőben 24 ezer fős a hadserege, ám ezt háború idején nagyon gyorsan felfejleszthetik 280 ezerre a nagyszámú tartalékos miatt.
Ha ezt összehasonlítjuk, mondjuk a horvát hadsereggel, ahol kb. 14-15 ezer ember szolgál hivatásosként, és csupán 17-18 ezer tartalékosra számíthat. Hasonló gondokkal küszködik a szerencsétlen Bundeswher, vagy Emmanuel Macron büszke Armé de Terre-je.

Akik a jövőt biztosítják maguknak/nekünk, a kettészakadt Európa egyik fele
Hogy tisztán lássunk, és megértsük, miért volt nagyon rossz ötlet megszüntetni a sorkatonaságot, azt a következő példa szemlélteti.
Az 1991-1995 között lefolytatott horvát-szerb háború folyamán Horvátország rövid időn belül 65 dandárnak megfelelő haderőt tudott felállítani. Ez azért volt lehetséges, mert Jugoszlávia tartotta fenn Európa számban negyedik hadseregét és a területi védelem – lényegében tartalékosai – 860 ezer embert számláltak. Békeidőben, amit fontos hozzátenni.
Habakuk próféta elréved
Ha valamilyen előrejelzést kellene adni, a nagy európai sikítozás nyomán az égvilágon semmi sem fog változni – Oroszország barátai már régóta hisztérikus csivavákként emlegetik az egykori nagyhatalmakat – a kérdés csupán az, meddig bírják még az ukránok.

Kapcsolódó cikk
Ha az amerikaik leveszik róluk a kezüket, az összeomlás nagyon gyorsan bekövetkezhet. Itt elég csak arra gondolni, hogy az amerikai műholdas és egyéb felderítés illetve a Musk-féle Starlink nélkül az ukrán hadsereg a jelenleginél sokkal kilátástalanabb helyzetbe kerülhet.
Nem beszélve arról, hogy amerikai céladatok nélkül például a nevezetes német Taurus is annyit ér, mint egy kalap lekváros piskóta.
Szóval mi lesz? Az amit már tetszettem mondani: Trump és Putyin megegyezik, Ukrajna visszakerül az orosz befolyási övezetbe, Európának vagy lesz esze és kibékül az oroszokkal, vagy nem lesz, és végképp eltűnik a történelem süllyesztőjében.

- B A Balkanac5 nap telt el azóta
Síró játék: ó, mozik, ó, emberek! (ó, béka, ó, skorpió!)
- Szerbia3 nap telt el azóta
Autó hajtott a tüntetők közé Belgrádban, három sérült
- Bosznia6 nap telt el azóta
Az ügyészség elrendelte Milorad Dodik előállítását
- Szerbia3 nap telt el azóta
Vučić: Budapest esetében ugyanaz a kézjegy & a hangágyú