Mintegy hetven migráns gyűjtötte, szedte össze a hulladékot a Zombor Šikara városrészében lévő befogadó központ környékén. A zombori táborban tartózkodó illegális bevándorlók többsége, mintegy 80%-a Szíriából származik, de a többiek is arabok, akik Palesztinából, Egyiptomból, Irakból, Szomáliából és Algériából érkeznek.
“Nagyszerű megmozdulás”
A szerbiai köztelevízió beszámolója szerint a migránsok a Vöröskereszt aktivistáival és a Čistoća köztisztasági vállalat dolgozóival együtt vettek részt a szemét összegyűjtésében és eltávolításában.
Azért választottuk ezt a lokációt, mert itt találhat a migránsközpont, ami azt eredményezte, hogy a Šikara semmiképpen sem tükrözi a zombori helyzetet, a város ugyanis a régió egyik legtisztább települése
– jelentette ki Jovana Lazić, a Čistoća köztisztasági vállalat képviseletében.
A szemétgyűjtési akcióra a “Tisztítsuk meg a világot” elnevezésű megmozdulás keretében kerítettek sort.
Ez egy nagyszerű megmozdulás, amelyben sokan vettünk részt. Szeretnék köszönetet mondani a szerb kormánynak, és mindazoknak az embereknek, akik segítenek nekünk. Minden nap itt töltjük az időt és látjuk, hogy mennyi a szemét
– mondta Zerda Abde, szíriai migráns, aki ígéretet tett arra, hogy szívesen részt vesz a következő hasonló akcióban is, sőt azt sem tartja kizártnak, hogy a migránsok önmaguktól szedik össze a szemetet.
A “dzsámiban” nem szemetelnek
A zombori tábor vezetése szerint a migránsok általában 20-30-ig napig maradnak a Šikara városrészben lévő befogadó központban, ezért kicsi az esély arra, hogy az említett migráns a következő hasonló akcióban is részt vesz, ha csak nem heti gyakorisággal szervezik meg.
A migránsok szemetelésére nemrégiben panaszkodott a BALK-nak, Jovo Kačar, a nagykikindai tábor vezetője is, aki értetlenül jegyezte meg, hogy a migránsok mindenfelé szemetelnek a befogadó központ udvarán – ahol 8-10 kuka is van – kivéve a “dzsámit”, amelyet sátorlapokból állítottak fel a táborban. Lásd a mellékelt képet!
Kačar elmondta, hogy ezért gyakorta szervezik meg a szemétgyűjtést, de Nagykikinda esetében jobb a helyzet, mert az ottani befogadó központ messze van a lakott településektől, így gyakorlatilag csak a tábor körletét kell tisztán tartaniuk a migránsoknak.

Bővebben…

Bővebben…

Bővebben…

Bővebben…

Bővebben…

Bővebben…

Bővebben…

Bővebben…

Bővebben…
