Connect with us

Kína

KÍNAI VAKCINA: Szerbiában Sinopharm-vakcinagyár épül, a szerbek leelőzik Magyarországot

Avatar photo

Közzétéve:

A megjelenés dátuma

kinai gyar
play icon A cikk meghallgatása

 
Letették a kínai Sinopharm koronavírus elleni oltóanyagának előállítására alkalmas vakcinagyár alapkövét csütörtökön a Belgrádhoz tartozó Zimonyban (Zemun), a tervek szerint az üzem 2022 márciusában kezdheti meg a működését. Szerbiában júniusban kezdték el az orosz Szputnyik V koronavírus elleni oltóanyag gyártását.

A 30 millió euró értékű beruházás Szerbia, Kína és az Egyesült Arab Emírségek együttműködésével valósul meg, és a várakozások szerint havi hárommillió adag vakcina előállítására lesz alkalmas. Ez lesz az első gyógyszergyár Európában, amely kínai vakcinát állít elő.

Az alapkőletételkor Aleksandar Vučić szerb államfő kiemelte: büszke arra, hogy országa az egész világot érintő probléma megoldásában vesz részt partnereivel együtt, a gyár pedig nemcsak Szerbia, hanem egész Európa lakosságának gyárt majd oltóanyagot.

A nyugat-balkáni ország jó kapcsolatokat ápol Kínával és Oroszországgal, így Belgrád nagy mennyiségben vásárolt oltóanyagot keleti partnereitől, amivel az oltási kampány elején jelentős sikereket ért el, jelenleg azonban a megbetegedések száma vészesen növekszik.

Szerbiában a kínai és az orosz védőoltás mellett a Pfizer/BioNTech, valamint az AstraZeneca vakcinája érhető el, és a bejelentések szerint októbertől a Moderna által gyártott védőoltás is rendelkezésre áll majd.

A kezdeti lendület után azonban oltakozási kedv jelentősen csökkent az országban, ahol a nagykorú lakosság alig felét oltották eddig be.

A hivatalos adatok szerint a koronavírus-járvány kitörése óta 794 528-an fertőződtek meg, és 7445-en haltak bele a betegségbe.

Magyarországon is tervezik a kínai vakcina gyártását, ám ha minden tervek szerint halad, akkor a szerbek beelőznek bennünket.

A Debrecenbe tervezett oltóanyaggyár a tervek szerint 2022 év végéig kezdi meg a termelést, és többek között kínai vakcinát is előállít. Éves szinten több mint húszmillió, különböző technológiával készülő vakcinát gyártanak majd az üzemben.

A BALK Hírlevele


Meteorológia

B.A. Balkanac

Balkanac

IN ENGLISH

Tíz nap legjava