...
Connect with us

Egészségügy

NEM KÉRIK A VAKCINÁT: Elutasítja a Covid-19 elleni oltást a görög egészségügyi dolgozók többsége

Avatar photo

Közzétéve:

A megjelenés dátuma

gorog korhaz tablet
Olvasási idő: 1 perc

Egyes kórházakban többségben vannak az oltásellenes orvosok és ápolók, derült ki egy nemrég készült felmérésből. A válaszadók 29 százaléka a vakcina ellen foglalt állást, míg 15 százalékuk egyenesen azt mondta: sosem fogják beadatni maguknak a Covid-19 elleni oltást.

Görögországba hamarosan megérkezhet a vakcina, és az egészségügyi dolgozók lesznek az elsők, akiket beoltanak – legalábbis a kormány tervei szerint, de a felmérésben részt vevő 12 közkórház személyzetének nagy része nem kér az oltásból.

A livadeiai kórházban a dolgozók 36,42 százaléka mondta azt, hogy felveszi a koronavírus elleni vakcinát, míg 61,81 százalék nemleges választ adott. Kardícában 41,59 százalék az oltás mellett van, 58,41 százalék ellene.

A larisszai kórházban a legkisebb azoknak az egészségügyi dolgozóknak az aránya, akik beleegyeznek abba, hogy beoltsák őket: mindössze 22,93 százalék. Itt érdemes megjegyezni, hogy Larissza városában van arányaiban az egyik legtöbb Covid-fertőzött Görögországban.

Az athéni közkórházak szakszervezete szerint a fővárosban az orvosoknak és az ápolóknak eddig mindössze 20 százaléka jelezte, hogy szeretné, ha beoltanák.

Az egészségügyi dolgozók azt mondják, aggasztja őket, ahogy a kormány az oltások ügyét kezeli.

Az orvosok szerint az oltási folyamat erőltetett ütemben zajlik, és elfogadhatatlannak tartják a nyomást, amit a kabinet gyakorol rájuk: kimondatlanul ugyan, de szigorú büntetéssel fenyegetik azokat, akik nem hajlandók beoltatni magukat.

A szakszervezet az oltás mellett érvel. Az Attika régióban dolgozó orvosok szövetségének elnöke azt mondta: az ottani orvosokat be fogják oltani, és ő lesz az első, hogy jó példával járjon elöl.

A szaloniki Papageorgiu kórház egyik orvosa pedig úgy nyilatkozott:

A fiatal orvosok azt gondolják, a vakcina ügye őket most nem érinti, és majd később oltatják be magukat. Azt hiszik, hogy mivel fiatalok, ők nem fognak súlyosan megbetegedni. De a társadalomra is gondolni kell: ha ők megbetegszenek, a körülöttük lévő veszélyeztetett emberek életét teszik kockára.

sziveri janos szelherceg 728 ?c=4784&m=0&a=438898&r=SziveriJ%C3%A1nos%3ASz%C3%A9lherceg&t=pi




Egészségügy

TÖBBET ÉR, MINT EGY LŐSZERGYÁR: Felújítják a zágrábi Immunológiai Intézetet, és egy oltóanyaggyárat is létesítenek

Avatar photo

Közzététel:

a megjelenés dátuma

CirsA1JXEAA7WmK
Olvasási idő: 2 perc

 
Horvát puska, horvát vállon, horvát pénztárca, horvát zsebben – mondta volt annak idején minden idők egyik legnagyobb horvát politikusa, Stjepan Radić, akit Franjo Tuđman is szívesen idézgetett az államalapítás folyamán. A sort a Plenković-kormány folytatja: horvát karban, horvát vakcina. A horvát kormány elfogadta Vili Beroš egészségügyi miniszter javaslatát, amely szerint felújítják a nagy múltú zágrábi Immunológiai Intézetet, illetve ennek keretében egy oltóanyag-gyárat is létesítenek. Az intézet új otthona kissé jelképesen, a Rimac-telephely szomszédságában, a szentvasárnapi (Sveta Nedelja) ipari zónában lesz.

Eljött a feltámadás napja

Mint már erről a BALK-on írtunk, a zágrábi Immunológiai Intézet jellegzetes privatizációs visszaélések áldozatává vált, azaz célzottan igyekeztek tönkretenni a nagy értékű zágrábi ingatlanai miatt.

Ráadásul a horvát politika a „globalizmus” bűvöletében élt, amely szerint nem érdemes termelni, mert bármi olcsóbban beszerezhető külföldön, ezért hagyták tönkremenni a világviszonylatban is ismert intézetet.

A munkatársak vagy nyugdíjba mentek, vagy széjjel széledtek a világban, a földrengés pedig jelentősen megrongálta az Immunológiai Intézet épületét.

A 128 éves múltra visszatekintő intézetet 1893-ban hozták létre Királyi Országos Intézet néven, és a himlő elleni állati eredetű oltások előállításával foglalkozott, majd a 70-es 80-as években, a volt jugoszláv szövetségi állam idején élte fénykorát.

Világhírű elleni oltóanyagokat gyártott és forgalmazott. Nem csak az el nem kötelezett országokba, hanem a messzi Mexikóba is eljutottak a termékei.

A helyi legenda szerint az Immunológiai Intézet természetes interferonját Castro, Brezsnyev és Tito gyógyításánál is használták.

Ezen kívül vérplazma alapú gyógyszereket is gyártottak, többek között kígyómarás elleni szérumot.

A hanyatlás

Az intézet hanyatlása 1997-ben kezdődött, amikor elmaradt a gyártósorok nélkülözhetetlen felújítása, és ezért elveszítette partneri státusát az Egészségügyi Világszervezettel (WHO).

A huzavona több mint húsz évig tartott, miközben az alkalmazottak nem egy alkalommal az utcára vonultak tiltakozni a politikai nomenklatúra mostoha viszonyulás ellen, de végeredményben nem történt semmi.

A Milanović-kormány 2015-ben részlegesen oldotta csak meg a helyzetet azzal, hogy létrehozott egy állami tulajdonban lévő intézetet, amely átvette a korábbi tulajdonostól – egy kereskedelmi társaságtól – az alkalmazottakat és a virustenyészeteket, viszont az ingatlanok a kereskedelmi társaság birtokában maradtak.

Ezzel átmenetileg megmentették az Intézetet a felszámolástól, de semmit sem tettek a termelés újraindítása érdekében.

A Plenković-kormány – nyilván a -járvány tanulságain okulva – most átvágta a gordiuszi csomót, és lényegileg egy új állami intézményben egyesítette a kereskedelmi vállalat és az intézet eszközeit.

Többet ér, mint egy lőszergyár

A horvát kormány határozata, amellyel újjáéleszti az Immunológiai Intézetet és az oltóanyagok Horvátországon belüli gyártását, a nemzeti érdekek előmozdítása terén felér a pelješaci híd megépítésével, vagy más oldalról megközelítve a kérdést, stratégiai szempontból többet ér, mint egy lőszergyár.

Az új gyár építésének finanszírozásakor lehetőség nyílik arra, hogy Horvátország igénybe vegye az Európai Regionális Fejlesztési Alap (ERFA) és más uniós alapok eszközeit, valamint hogy más érdeklődőket is bevonjon stratégiai partnerként
– mondta Vili Beroš egészségügyi miniszter, miután az ellenzéknek nem sem sikerült kibuktatnia őt a kormányból.


Indoklásában arra is felhívta a figyelmet, hogy a befektetett eszközök csak az oltóanyag eladásával nagyon gyorsan megtérülhetnek, mivel Horvátország továbbra is a kanyaró, a rubeola és a mumpsz vírustenyészetek tulajdonosa, ami magas termelési értéket jelent.

A tervezett gyártás fenntarthatóságát az is indokolja, hogy a világpiacon nagy a kereslet az immunológiai gyógyszerek iránt
– tette hozzá a miniszter a koronavírus-járványra is utalva.

hajnal bolygo 728 ?c=4784&m=0&a=438898&r=IsaacAsimov%3AAHajnalbolyg%C3%B3robotjai&t=pi




Az olvasás folytatása

Meteorológia

KÖVETÉS

Napi hírlevél


A szerző cikkei

B.A. Balkanac

Balkanac

Letöltések

Könyvek a Lírától

Mihail Hodorkovszkij: Az Oroszország-feladvány

Utazás

Hirdetés

A BALK a világban

Tíz nap legjava

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.